Courtagefri handel på Nordnet till sista juni 2027! Har du inget konto på Nordnet så är det verkligen läge att skaffa ett. Just nu får nya kunder courtagefri handel till sista juni 2027. Läs mer om erbjudandet och skapa ditt konto här
Erbjudandet gäller nya kunder och omfattar handel via Nordnets app eller hemsida i nordiska aktier, ETF:er, teckningsrätter och teckningsoptioner. För fullständiga villkor se nordnet.se/jubileum. Kom ihåg att investeringar alltid innebär en risk.

NET ASSET VALUE – 31 January 2025

MARKN.

On the 31 January 2025 Flerie AB's Net Asset Value (NAV) was SEK 4,211 million and NAV per share was SEK 53.94.

Allocation of NAVShare of portfolio companyFair value (MSEK)Part of NAV per share (SEK)Share of NAV
Product Development    
Prokarium42%4826.1811.5%
Xspray Pharma18%2252.895.4%
KAHR Medical31%2082.675.0%
Empros Pharma79%2042.624.9%
Atrogi37%1762.254.2%
Lipum57%1662.133.9%
Xintela61%1632.093.9%
Microbiotica10%1371.763.3%
Geneos Therapeutics12%1061.362.5%
Toleranzia66%1051.352.5%
Mendus24%861.102.0%
AnaCardio17%690.891.6%
EpiEndo Pharmaceuticals9%570.731.4%
Vitara Biomedical10%550.711.3%
Synerkine Pharma43%530.681.3%
Egetis Therapeutics2%360.460.9%
Buzzard Pharmaceuticals14%290.370.7%
Sixera Pharma24%270.350.6%
Alder Therapeutics21%170.220.4%
Amarna Therapeutics58%120.150.3%
Strike Pharma16%90.110.2%
Total 2,42331.0457.5%





Commercial Growth    
NorthX Biologics92%1892.424.5%
Symcel31%1742.234.1%
Nanologica43%821.051.9%
Provell Pharmaceuticals*72%811.041.9%
Chromafora31%730.931.7%
A3P Biomedical8%460.591.1%
Frontier Biosolutions2%190.240.5%
Bohus Biotech45%170.210.4%
Total 6808.7116.2%





Limited Partnerships, total 971,242,3%
     
Assets related to Portfolio companies 2172.775.1%
Other assets and liabilities 79410.1718.9%
     
Net asset value 4,21153.94100.0%
  

 

    

* indirect shares in Provell Pharmaceuticals

Datum 2025-02-05, kl 08:00
Källa MFN