Courtagefri handel på Nordnet till sista juni 2027! Har du inget konto på Nordnet så är det verkligen läge att skaffa ett. Just nu får nya kunder courtagefri handel till sista juni 2027. Läs mer om erbjudandet och skapa ditt konto här
Erbjudandet gäller nya kunder och omfattar handel via Nordnets app eller hemsida i nordiska aktier, ETF:er, teckningsrätter och teckningsoptioner. För fullständiga villkor se nordnet.se/jubileum. Kom ihåg att investeringar alltid innebär en risk.

NET ASSET VALUE – 30 November 2025

MARKN.

On the 30 November 2025 Flerie AB's Net Asset Value (NAV) was SEK 3,444 million and NAV per share was SEK 44.46.

Allocation of NAVShare of portfolio companyFair value (MSEK)Part of NAV per share (SEK)Share of NAV
Product Development    
Prokarium42%2523.267.3%
Xspray Pharma18%2453.177.1%
Empros Pharma79%2042.645.9%
Atrogi44%1972.545.7%
Lipum57%1782.295.2%
KAHR Medical35%1732.235.0%
Bonsai Biotherapeutics100%1311.693.8%
Microbiotica10%1251.623.6%
Xintela59%1061.373.1%
Geneos Therapeutics12%911.182.6%
AnaCardio13%791.022.3%
Mendus23%720.932.1%
EpiEndo Pharmaceuticals9%540.701.6%
Vitara Biomedical11%470.611.4%
Buzzard Pharmaceuticals14%320.410.9%
Egetis Therapeutics1%240.310.7%
Amarna Therapeutics58%110.140.3%
Strike Pharma18%110.140.3%
Alder Therapeutics30%00.000.0%
Total 2,03326.2559.0%





Commercial Growth    
NorthX Biologics61%2022.615.9%
Symcel30%1922.485.6%
Chromafora30%730.942.1%
Nanologica44%360.461.0%
Frontier Biosolutions2%260.340.8%
Bohus Biotech45%00.000.0%
Total 5296.8215.3%





Limited Partnerships, total 1091.403.2%
     
Assets related to Portfolio companies 3164.089.2%
Other assets and liabilities 4585.9113.3%
     
Net Asset Value 3,44444.46100.0% 
  

 
Datum 2025-12-03, kl 08:00
Källa MFN